ПАМ’ЯТЬ
ПОШУК
Містить 564219 записів і 687890 документів (Київська, Житомирська, Вінницька, Волинська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Львівська, Хмельницька, Тернопільська області). Решта – у роботі.
Технологія пошуку
Персональні відомості викладено українською мовою. Російською продубльовано прізвища відповідно до їх написання в оригінальному документі.
Пошук можна здійснити, внісши хоча б один із параметрів: прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, регіон (область), дату вибуття, військову частину, місце поховання. Якщо інформація неточна або її замало, достатньо буде обрати регіон (область) зі списку та заповнити кілька ключових полів. Крім того, пошук можливий навіть, якщо ввести кілька літер зі слова.
Наприклад, ввівши до поля «Прізвище» «Шев», ми отримаємо список воїнів, у прізвищі яких зустрічається це буквосполучення: Шевеленко, Шевченко, Шевчук тощо. Натиснувши на ім’я потрібної людини, ви зможете ознайомитися з детальнішою інформацією, а також переглянути оцифровані документи, які свідчать про долю бійця.
Інформацію слід шукати за максимальною кількістю джерел. Більшість військовослужбовців було обліковано в загальних списках райвійськкоматів, до яких вносили кілька десятків прізвищ.
Усі знайдені документи необхідно ретельно вивчати, аналізувати та порівнювати їхні дані з ім’ям дружини, матері чи батька загиблого, місцем проживання родичів тощо (навіть коли персональні дані в документі не відповідають вашим відомостям про розшукуваного).
На порталі можна переглянути Книги Пам’яті України, якщо в цих виданнях є інформація про загиблого.
Варто зважати на той факт, що документи воєнного часу містять чимало помилок та неточностей у персональних відомостях, географічних назвах тощо. Виправлення помилок в електронній базі неможливе, бо їх припустились у джерелах воєнного часу. Наявну інформацію порталу можна доповнювати відомостями та матеріалами з родинних архівів. Надсилати на e-mail: poshuk@warmuseum.kiev.ua з обов’язковим зазначенням номера індентифікатора.
Кількість оцифрованих документів залежить від наявності їх у Документальному фонді з обліку людських військових втрат України в Другій світовій війні.